KAMUOYUNA DUYURU

destek

Bizler, bu toprakların ve bu milletin sevdalısı sivil toplum kuruluşları olarak, oynanan oyunu çok net görüyor, bu kirli senaryoyu çok yakından takip ediyoruz.
Teröre karşı insani ve vicdani dik duruş sergilemesi gerekenlerin, hedef saptırarak, terörü ve teröristi nasıl koruduğunu, kolladığını, gerçek sorumluları nasıl perdelediğini ibretle izliyoruz.
Sorumsuz bazı siyasetçilerin ve dışardan güdümlü bazı medya kuruluşlarının, halkımızı sokağa dökme, Türk ve Kürt’ü birbiriyleçatıştırma, kardeş kavgası çıkarma çabalarını da yakından takip ediyoruz.
Terörün, ezeli Türk ve Kürt kardeşliğini zedelemesine izin vermeyeceğiz. Irkçılık bir hastalıktır; bu hastalığın Türk ve Kürt kardeşlerimiz arasında yayılmasına seyirci kalmayacağız.
Şunu özellikle vurgulamak isteriz ki; terör saldırıları ve ardından gelen algı operasyonları neticesinde, komşusuna, sokağındaki, semtindeki kardeşine el uzatan, kardeşine garez besleyen, öfkesini kardeşine yönelten herkes, bölücü terör örgütünün tuzağına düşmüş, tam da terör örgütünün hedefine hizmet etmiştir.
Protesto haktır; ancak, protestoların, şiddete başvurmadan, şiddeti övmeden, özellikle de tahriklere aldanmadan, vakar içinde gerçekleştirilmesi elzemdir.
Bu ülke sahipsiz değildir.
Vatanımız, toprağımız, değerlerimiz, inançlarımız, kardeşliğimiz asla sahipsiz değildir.
Milletin iradesi ve duası, doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alan bu kirli oyunu yine bozacaktır.
Milli İrade Platformu’nun üyeleri olarak, milyonların temsilcileri olarak, siyasetçileri sorumlu davranmaya, sorumlu açıklamalar yapmaya davet ediyoruz.
Bazı medya kuruluşlarının nasıl kirli bir emel taşıdıklarını, terör örgütünü nasıl koruyup kolladıklarını görüyor, bu tavırlarını esefle kınıyoruz.
Türkiye nice kirli oyunu bozdu, Allah’ın izni, milletimizin güçlü iradesiyle yine bozacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Türkiye Ekonomik ve Kültürel Dayanışma Vakfı